Chráněný název chovatelské stanice „Chlupaté štěstí CS“ byl zaregistrován v Praze na plemenné knize dne 15.12. 1992.. Za rok 2001 se tato chovatelská stanice stala nejlepší chovatelskou stanicí Golden retrieverů roku a úspěch si zopakovala v roce 2007 a 2008 a v roce 2009 kdy se opět stala NEJLEPŠÍ CHOVATELSKOU STANICÍ GOLDEN RETRIEVERŮ !!! Tento úspěch zopakovala i v roce 2011 a 5.certifikát jsme získali v roce 2013!

 

     certifikat2008   certifikat

"Je to Váš přítel,Váš partner, Váš pes, který Vás potřebuje jako svého vůdce a ochránce. Vy jste jeho život, jeho láska,Vy jste jeho všechno.On bude jen Váš do posledního dechu a úderu jeho srdce. A na Vás je, abyste si takovou pozornost zasloužili. "

  

V současné době máme doma 2 chovné feny ( Bonettku a Karkulku) a 1 chovného psa - Maxipsa. Z seniorů s námi bydlí Surča a Mates a u rodičů žije seniorka Týnka. Všichni naši jedinci mají DKK a DLK negativní, jsou vedeni výstavně i pracovně. Se psy se pravidelně zúčastňujeme honů, loveckých akcí a jiných činností. Naši psi aktivně pracují v canisterapii v Ústavu sociální péče v Jindřichově Hradci.

Psi mají k dispozici celou chalupu s velikou zahradou v překrásném prostředí malebné jihočeské vesničky Sedlo. Preferujeme pouze rodinný odchov štěňátek a každý z našich pejsků má u nás své místo. Chlupaté štěstí je teamová chovatelská stanice a každý, kdo se chce stát členem našeho teamu, je srdečně vítán.

O naše psy se stará celá naše rozvětvená rodina, každý z členů má "svého" psa, kterého cvičí a stará se o něj. Já mám vzdělání v oboru veterinární technik, takže ke svému koníčku mám velmi blízko i pracovně. Jsem členkou KCHLS, kde aktivně pracuji ve vedení klubu, jsem poradcem chovu pro plemeno Golden retriever , připravuji klubové akce, například orgranizuji klubové a speciální výstavy retrívrů, jsem ekonom klubových zkoušek. Dceru to natolik ovlivnilo, že po maturitě na gymnáziu, nastoupila na Fakultu veterinárního lékařství a nyní je veterinární lékařkou. Sama vycvičila a na zkouškách předvedla již velké množství psů. Přímo v Sedle vede výcvik loveckých psů.

Každoročně, pro naše odchovy, pořádáme výcvikové pobyty ( první jsme pořádali v roce 2002), na kterých se majitelé učí, jak se svým psem zacházet, jak ho vychovávat, aby z něj vyrostl ten nejlepší kamarád. Na pobytu také můžete složit zkoušku OVVR (Ověření vlohových vlastností retrívrů), která je nutná pro zařazení do chovu. Snažím se svých 30let chovatelských zkušeností předat dál a poradit začátečníkům a v rámci chovatelského servisu udržovat celoživotní kontakt s novými majiteli našich štěňátek.

Naše odchovy jsou úspěšní nejen výstavně,ale i pracovně, za všechny mohu jmenovat jen pár nejúspěšnějších držitelů těch nejvyšších a nejcenějších titulů:


MultiCh Chunny Chlupaté štěstí - tento pes se stal  nejlepším výstavním a pracovním psem roku 2011 a stal se celkovým vítězem - psem roku 2011 a DUAL PURPOSE

MultiCh Rozárka Chlupaté štěstí – tato fenka se stala nejlepší výstavní fenkou KCHLS a FENOU ROKU 2011 RK CZ

MultiCh Kerry Chlupaté štěstí – se stal nejlepším golden retrieverem roku 2009 a poté se stal vítězem Mezinárodní soutěže všech retrívrů

Ch Philipp Chlupaté štěstí –  šampion práce, šampion krásy a klubový šampion

 

Ch Dasty Chlupaté štěstí –  se stal v RK CZ PSEM ROKU 2007, V KCHLS vyhrál nejlepšího pracovního psa roku a nejúspěšnější Golden retriever - DUAL PURPOSE.

Máme velké množství odchovaných šampionů práce, vítězů všestranných zkoušek, šampionu krásy i psů v canisterapii. Z majitelů našich odchovů se stali přátelé a neobejde se bez nich žádná psí akce.

 

chlupate stesti1m