O chovatelské stanici Chlupaté štěstí

O nás

Chlupaté štěstí

img

NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ STANICE ROKU 2001, 2006, 2008,2009, 2011 a  2015

Chovatelská stanice Chlupaté štěstí byla zaregistrována v roce 1991 a v roce 1996 jsme odchovali 1. vrh zlatých retrívrů.

V současné době máme doma 3 chovné fenky, 2 veteránky a jedno štěndo. Déle máme dva krycí psy a 2 fenky kavalír king charles španěla používané v canisterapii pro ležící pacienty. Všichni naši jedinci mají DKK a DLK negativní. Snažíme se absolvovat různé nepovinné testy, které mají vliv na genetiku a odchov štěňátek. Všichni naši retrívři jsou vedeni výstavně i pracovně. Se psy se pravidelně zúčastňujeme honů a loveckých akcí. Naši psi aktivně pracují v canisterapii v Centru sociálních služeb v Jindřichově Hradci a v domově pro seniory v Počátkách. Domovy navštěvujeme pravidelně 3x týdně.
Psi mají k dispozici celou chalupu s velikou zahradou v překrásném prostředí malebné jihočeské vesničky Sedlo. Preferujeme pouze rodinný odchov štěňátek a každý z našich pejsků má u nás své místo. Chlupaté štěstí je týmová chovatelská stanice a každý, kdo se chce stát členem našeho klanu, je srdečně vítán.
O naše psy se stará celá naše velká rodina, každý z členů má „svého“ psa, kterého cvičí a stará se o něj. Všichni naši psi mají lovecký výcvik a snažíme se o prezentaci jak na zkouškách, tak na výstavách.  Já mám vzdělání v oboru veterinární technik, takže ke svému koníčku mám velmi blízko i pracovně ( jinak pracuji v zoologické zahradě). Jsem členkou KCHLS, kde aktivně pracuji ve vedení klubu, připravuji klubové akce, výstavy a zkoušky a jsem poradcem chovu pro plemeno Golden retriever. Jsem držitelkou Stříbrného vůdcovského odznaku. Dceru to natolik ovlivnilo, že po maturitě na gymnáziu, nastoupila na Fakultu veterinárního lékařství a nyní je veterinární lékařkou. Sama vycvičila a na zkouškách předvedla již velké množství psů. Přímo v Sedle vedeme výcvik loveckých psů.
Každoročně, pro naše odchovy, pořádáme výcvikové pobyty ( první jsme pořádali v roce 2002), na kterých se majitelé učí, jak se svým psem zacházet, jak ho vychovávat, aby z něj vyrostl ten nejlepší kamarád. Je to součástí našeho chovatelského servisu, kde majitelé našich štěňátek se mohou seznámit s ostatními sourozenci, předat si zkušenosti a navázat nová přátelství.  Na pobytu také můžete složit zkoušku OVVR (Ověření vlohových vlastností retrívrů), která je nutná pro zařazení do chovu. Snažím se svých 30let chovatelských zkušeností předat dál. Poradit začátečníkům a v rámci chovatelského servisu udržovat celoživotní kontakt s novými majiteli našich štěňátek.
I když jsme velmi malá chovatelská stanice, tak naše odchovy jsou úspěšné nejen výstavně, ale i pracovně,  za všechny mohu jmenovat jen pár nejúspěšnějších držitelů těch nejvyšších a nejcennějších titulů:

Jch, Ch Olivia Chlupaté štěstí – tato fenka se stala multišampionkou a vyhrála i soutěži nejlepší výstavní fena roku.

Klubový šampion, ChČR  Sněhurka Chlupaté štěstí  -tato fenka se stala ve dvou  letech klubovou šampionkou krásy i českou šampionkou.

MultiCh Chunny Chlupaté štěstí – tento pes se stal nejlepším výstavním a pracovním psem roku 2011 a stal se celkovým vítězem – psem roku 2011 a DUAL PURPOSE
MultiCh Rozárka Chlupaté štěstí – tato fenka se stala nejlepší výstavní fenkou KCHLS a FENOU ROKU 2011 RK CZ
MultiCh Kerry Chlupaté štěstí – se stal nejlepším golden retrieverem roku 2009 a poté se stal vítězem Mezinárodní soutěže všech retrívrů
Ch Philipp Chlupaté štěstí – šampion práce, šampion krásy a klubový šampion
Jch ČR, SK, Ch a ICH Maxipes Fík Chlupaté štěstí – Max se stal v pouhých 2,5 letech držitelem nejvyššího výstavního ocenění – interašampionem a byl vítězem několika loveckých zkoušek.
Ch Dasty Chlupaté štěstí – se stal v RK CZ PSEM ROKU 2007, V KCHLS vyhrál nejlepšího pracovního psa roku a nejúspěšnější Golden retriever – DUAL PURPOSE.
Máme velké množství odchovaných šampionů práce (mezi nimi náš Mates, Kerry Chlupaté štěstí, Viki Chlupaté štěstí, Kendy Chlupaté štěstí, Kreizy Chlupaté štěstí, Berenika a ještě mnoho dalších…), vítězů všestranných zkoušek, šampionu krásy i psů v canisterapii. Z majitelů našich odchovů se stali přátelé a neobejde se bez nich žádná psí akce.

Bohužel nedokážeme uspokojit velkou poptávku po štěňátkách, proto za léta chovu již prakticky naše štěňátka neprodávám do nových rodin, které neznám,ale pouze na doporučení od někoho, kdo už od nás štěňátko měl nebo přímo do rodiny, kde naše štěňátko prožilo krásný život a chtějí dalšího nástupce. Jsem si jistá, že spokojení majitelé odchovaných štěňátek jsou nejlepší devizou každé chovatelské stanice.