Nabídka štěňátek

Poslední týden byl plný emocí, odcházela nám štěňátka a včera večer odešlo poslení miminko. Elza i my jsme zesmutněli. Ale věděli jsme,že nás čekají dost náročné dny, protože se přiblížil datum porodu Jezinky. Normálně bych asi nebyla nervozní, „pár“ porodů jsem odvedla,ale tady jsem se opravdu bála. Proč? Před 14ti dny telefon…Volá Marta, majitelka Jezinky. Měli jsme autonehodu, Jezinka je po velmi těžké operaci. Nevíme, co přinesou příští dny ani co bude se štěňátky….Světe div se, Jezinka to přežila a ještě větší zázrak byl, že i štěňátka se zdála v pořádku. Nastal kolotoč veterinárních návštev, porad. Veterináři se shodli, že by se mělo pokusit o přirozený porod, protože Jezinka má kromě jiných zranění zlomená žebra.

24.8. 2019  je to tady, od odchodu posledního štěňátka od Elzy uběhlo 20hodin a na svět přišla první holčička. Jezinka je neskutečná, rodí přirozeně, z neskutečné síly žít a dát život. Klaním se před mocí přírody! Za 10 hodin se nám společnými silami podařilo přivést na svět 11 štěňátek. Dvě z toho bohužel se narodila mrtvá. Ale i to k přirozenému porodu patří.Nejsem zastáncem pojmenovat celý vrh jedním slovem,ale tady musím – vzhledem k tomu,že tento vrhu bude od písmene W – jedná se o vrh WONDER!!! Přivedli jsme na svět 5 zázračných princezen a 4 zázračné prince! Bohužel zázraků jsme si užili asi dost a jedna fenka nám i přes veškerou péči odešla 3.den. Takový je život chovatele, radosti střídají smutek. Věříme,že  nyní už máme smůlu vybranou a naše zlatíčka nám již budou přinášet jen samou radost.  Nejsou to žádní drobečkové, hmotnosti se pohybují od 420g -490g. Z tohoto vrhu je volný jeden chlapeček. Jedna holčička bude světle krémová, ostatní štěňátka budou mít zlatý kožíšek.

 

Fotogalerie – Vrh W Chlupaté štěstí

Sledujte nás také na instagramu 🙂

 

Z tohoto vrhu jsou všechna štěňátka zamluvena, ale kolem 23.8. očekáváme štěňátka z osvědčeného opakovaného spojení po Jezince a Falcovi. Jezinka sice nebydlí u nás, ale u naší kamarádky. Vzhledem k tomu, že Marta je jako veterinární lékařka velmi zaneprázděna a nemá pro odchov štěňátek podmínky, tak štěňátka budou odchována u nás. 

 

Chcete štěňátko od nás, co požadujeme a jaká bude jeho cena?

Preferujeme zájemce z řad nechovatelských, ač s našimi psy máme mnoho výstavních a pracovních úspěchů. Není pro nás prioritou umístění štěňátka do rodiny, kde bude vystavováno. Hlavní prioritou je,aby bylo milováno, bylo právoplatným členem rodiny. O naše štěndo musí být celoživotně postaráno a budeme vděčni za stálý kontakt s jeho novou rodinou. Neprodáme štěně do rodiny, kde chtějí pouze hračku pro své dítě nebo ho umístí do kotce jako ozdobu své luxusní zahrady.

Cena štěňátka se pohybuje kolem 20 000Kč a to není cena nejnižší ani nejvyšší. Pokud na koupi štěněte nemáte finanční prostředky, důkladně si pořízení psa znovu promyslete. Péče o psa ve velikosti retrívra stojí mnohonásobně více. Sama jsem si počítala náklady na odchov kvalitní reprodukce schopné fenky ( nebo psa) se vším, co k tomu patří – kromě běžných veterinárních nákladů, krmiva, vitamínových prostředků atd. tu jsou velké výdaje za výstavní poplatky, zkoušky, mnoho hodin strávených na cvičišti, cestovné…a suma přesáhla 200 000Kč. A pak teprve začnou náklady na reprodukci…

Určitě si před koupí štěňátka vše dobře promyslete, popovídejte si s jinými majiteli retrívra, navštivte více chovatelských stanic. Věnujte výběru nového člena rodiny alespoň takovou pozornost, jakou věnujete nákupu nového auta. Pes, přítel a živá bytost s vámi bude žít 10 – 15 let ( naše Jessy Chlupaté štěstí se dožila 16ti let) a určitě si zaslouží přemýšlet zda si zaplatíte za kvalitu nebo je pro vás rozhodující cena.


Naše štěňátka odcházejí do nových domovů ve věku 8 týdnů, řádně vakcinovaná, 3x odčervená, načipovaná. Každé má vystavený PET PAS, průkaz původu FCI a kupní smlouvu. Každé štěňátko je před odběrem prohlédnuto veterinárním lékařem. Za 30let praxe s chovem zlatých retrívrů mohu nabídnout kvalifikovaný chovatelský servis a budu velmi ráda za stálý kontakt.
… slyšela jsem, že štěstí se nedá koupit, asi někdo zapomněl na to chlupaté…